View Grid Schedule

Friday, July 31 Class Name Instructor Class Type
5:00 am - 6:00 am
morning Sign-Up
DCA Class 2 Cornacchia Anthony children
5:00 am - 6:00 am
morning Sign-Up
Master Yoda Demoowner Account Siths
5:00 am - 6:30 am
morning Sign-Up
DCA Class 2 Jonathan Bolger children
5:00 am - 6:15 am
morning Sign-Up
DCA Class 1 David Bishop children
6:20 am - 7:20 am
morning Sign-Up
Yoga Ken Berry Hatha Yoga
8:00 am - 9:00 am
morning Sign-Up
Reformer Pilates Caroline Park Pilates
8:30 am - 8:45 am
morning Sign-Up
Beginner Swim Corey Patterson Group Swim Lessons
9:00 am - 9:30 am
morning Sign-Up
Level 5 Bikram Yoga Johnny Salke Yoga
9:15 am - 10:15 am
morning Sign-Up
Bottoms Up Dan Darragh Spinning
1:45 pm - 2:45 pm
afternoon Sign-Up
Spin Carrie Cakan adults
2:15 pm - 5:00 pm
afternoon Sign-Up
bikeclass Ken Berry children
5:45 pm - 6:45 pm
evening Sign-Up
Adult Swim Cornacchia Anthony teenagers
7:00 pm - 8:15 pm
evening Sign-Up
crossfit level 1 Cornacchia Anthony Work out of the day
7:00 pm - 7:55 pm
evening Sign-Up
Squidlets 1 Corey Patterson Group Swim Lessons
8:15 pm - 9:15 pm
evening Sign-Up
Beginner Yoga Billy Butler adults
9:00 pm - 10:00 pm
evening Sign-Up
Spin Ken Berry adults
10:00 pm - 10:15 pm
evening Sign-Up
dca class Christine D Chipman adults
Saturday, August 1 Class Name Instructor Class Type
5:00 am - 6:00 am
morning Sign-Up
Master Yoda Demoowner Account Siths
5:00 am - 6:00 am
morning Sign-Up
Master Yoda Ken Berry Siths
6:20 am - 7:20 am
morning Sign-Up
Yoga Ken Berry Hatha Yoga
6:30 am - 7:30 am
morning Sign-Up
Daily Work Out Jake Hay Work out of the day
7:00 am - 7:45 am
morning Sign-Up
Pilates 101 Jennifer Anderson Pilates
8:00 am - 9:00 am
morning Sign-Up
Zumba Jonathan Bolger Spinning
8:00 am - 9:00 am
morning Sign-Up
Zumba David Bishop Spinning
9:00 am - 9:30 am
morning Sign-Up
Level 5 Bikram Yoga Johnny Salke Yoga
2:00 pm - 3:00 pm
afternoon Sign-Up
Body Pump Jake Hay teenagers
4:00 pm - 5:15 pm
afternoon Sign-Up
Sweat Kristin Gause Work out of the day
4:30 pm - 5:45 pm
evening Sign-Up
Yoga John Smith Yoga
4:30 pm - 5:45 pm
evening Sign-Up
Power Yoga Ashley Knight Yoga
8:15 pm - 9:15 pm
evening Sign-Up
Beginner Yoga Billy Butler adults
9:00 pm - 10:00 pm
evening Sign-Up
Spin Ken Berry adults
Sunday, August 2 Class Name Instructor Class Type
5:00 am - 6:00 am
morning Sign-Up
Fitness Assessments Jennifer Anderson Fitness Assessments
6:20 am - 7:20 am
morning Sign-Up
Yoga Ken Berry Hatha Yoga
6:30 am - 7:30 am
morning Sign-Up
Daily Work Out Jake Hay Work out of the day
8:00 am - 9:00 am
morning Sign-Up
Zumba David Bishop Spinning
8:00 am - 9:00 am
morning Sign-Up
Reformer Pilates Caroline Park Pilates
8:30 am - 8:45 am
morning Sign-Up
Beginner Swim Corey Patterson Group Swim Lessons
9:00 am - 9:30 am
morning Sign-Up
Level 5 Bikram Yoga Johnny Salke Yoga
11:00 am - 12:00 pm
morning Sign-Up
TRX Small Group Stuart Fitness Work out of the day
4:00 pm - 5:15 pm
afternoon Sign-Up
Sweat Kristin Gause Work out of the day
4:30 pm - 5:45 pm
evening Sign-Up
Power Yoga Ashley Knight Yoga
7:00 pm - 8:15 pm
evening Sign-Up
crossfit level 1 Cornacchia Anthony Work out of the day
9:00 pm - 10:00 pm
evening Sign-Up
Spin Ken Berry adults
Monday, August 3 Class Name Instructor Class Type
5:00 am - 6:15 am
morning Sign-Up
DCA Class 1 David Bishop children
5:00 am - 6:00 am
morning Sign-Up
DCA Class 2 Cornacchia Anthony children
5:00 am - 6:00 am
morning Sign-Up
Master Yoda Demoowner Account Siths
6:20 am - 7:20 am
morning Sign-Up
Yoga Ken Berry Hatha Yoga
6:30 am - 7:30 am
morning Sign-Up
Daily Work Out Jake Hay Work out of the day
8:00 am - 9:00 am
morning Sign-Up
Zumba Jonathan Bolger Spinning
9:15 am - 10:15 am
morning Sign-Up
Bottoms Up Dan Darragh Spinning
2:00 pm - 3:00 pm
afternoon Sign-Up
Body Pump Jake Hay teenagers
4:00 pm - 5:15 pm
afternoon Sign-Up
Sweat Kristin Gause Work out of the day
4:30 pm - 5:45 pm
evening Sign-Up
Power Yoga Ashley Knight Yoga
5:45 pm - 6:45 pm
evening Sign-Up
Adult Swim Cornacchia Anthony teenagers
7:00 pm - 7:55 pm
evening Sign-Up
Squidlets 1 Corey Patterson Group Swim Lessons
9:00 pm - 10:00 pm
evening Sign-Up
Spin Ken Berry adults
Tuesday, August 4 Class Name Instructor Class Type
5:00 am - 6:00 am
morning Sign-Up
DCA Class 1 Carrie Cakan children
5:00 am - 6:00 am
morning Sign-Up
Fitness Assessments Jennifer Anderson Fitness Assessments
5:00 am - 6:00 am
morning Sign-Up
Master Yoda Demoowner Account Siths
6:30 am - 7:30 am
morning Sign-Up
Daily Work Out Jake Hay Work out of the day
7:00 am - 7:45 am
morning Sign-Up
Pilates 101 Jennifer Anderson Pilates
11:00 am - 12:00 pm
morning Sign-Up
TRX Small Group Stuart Fitness Work out of the day
2:00 pm - 3:00 pm
afternoon Sign-Up
Body Pump Jake Hay teenagers
3:00 pm - 4:00 pm
afternoon Sign-Up
Body Pump Erin Coffey teenagers
4:00 pm - 5:15 pm
afternoon Sign-Up
Sweat Kristin Gause Work out of the day
4:30 pm - 5:45 pm
evening Sign-Up
Yoga John Smith Yoga
5:45 pm - 6:45 pm
evening Sign-Up
Adult Swim Cornacchia Anthony teenagers
7:00 pm - 8:15 pm
evening Sign-Up
crossfit level 1 Cornacchia Anthony Work out of the day
9:00 pm - 10:00 pm
evening Sign-Up
Spin Ken Berry adults
Wednesday, August 5 Class Name Instructor Class Type
5:00 am - 6:00 am
morning Sign-Up
DCA Class 2 Cornacchia Anthony children
5:00 am - 6:15 am
morning Sign-Up
DCA Class 1 David Bishop children
5:00 am - 6:00 am
morning Sign-Up
Master Yoda Demoowner Account Siths
6:20 am - 7:20 am
morning Sign-Up
Yoga Ken Berry Hatha Yoga
6:30 am - 7:30 am
morning Sign-Up
Daily Work Out Jake Hay Work out of the day
8:00 am - 9:00 am
morning Sign-Up
Zumba Jonathan Bolger Spinning
8:00 am - 9:00 am
morning Sign-Up
Reformer Pilates Caroline Park Pilates
9:00 am - 9:30 am
morning Sign-Up
Level 5 Bikram Yoga Johnny Salke Yoga
2:00 pm - 3:00 pm
afternoon Sign-Up
Body Pump Jake Hay teenagers
4:00 pm - 5:15 pm
afternoon Sign-Up
Sweat Kristin Gause Work out of the day
4:30 pm - 5:45 pm
evening Sign-Up
Power Yoga Ashley Knight Yoga
5:45 pm - 6:45 pm
evening Sign-Up
Adult Swim Cornacchia Anthony teenagers
7:00 pm - 7:55 pm
evening Sign-Up
Squidlets 1 Corey Patterson Group Swim Lessons
9:00 pm - 10:00 pm
evening Sign-Up
Spin Ken Berry adults
Thursday, August 6 Class Name Instructor Class Type
5:00 am - 6:00 am
morning Sign-Up
Master Yoda Demoowner Account Siths
5:00 am - 6:00 am
morning Sign-Up
DCA Class 1 Carrie Cakan children
7:00 am - 7:45 am
morning Sign-Up
Pilates 101 Jennifer Anderson Pilates
9:00 am - 9:30 am
morning Sign-Up
Level 5 Bikram Yoga Johnny Salke Yoga
11:00 am - 12:00 pm
morning Sign-Up
TRX Small Group Stuart Fitness Work out of the day
2:00 pm - 3:00 pm
afternoon Sign-Up
Body Pump Jake Hay teenagers
4:30 pm - 5:45 pm
evening Sign-Up
Yoga John Smith Yoga
4:30 pm - 5:45 pm
evening Sign-Up
Power Yoga Ashley Knight Yoga
5:45 pm - 6:45 pm
evening Sign-Up
Adult Swim Cornacchia Anthony teenagers
8:15 pm - 9:15 pm
evening Sign-Up
Beginner Yoga Billy Butler adults
9:00 pm - 10:00 pm
evening Sign-Up
Spin Ken Berry adults